Inštalačné práce

TEPELNÉ ČERPADLÁ

voda, plyn, kúrenie, inštalačné práce, rekonštrukcie, tepelné čerpadloTepelné čerpadlá sú špeciálne zariadenia, ktoré zhromažďujú teplo z okolitého prostredia a transportujú ho do domácnosti. Pre tieto zariadenia, je potrebná iba prítomnosť elektrického napojenia, a to robí tepelne čerpadla úplne samostatnými. Existuje niekoľko základných typov tepelných čerpadiel​​, ale najľahšie sa inštalujú a prevádzkujú zariadenia ktoré odoberajú teplo z okolitého vzduchu, napr. vzduch -voda.

Hlavnou výhodou tohto zariadenia je jeho cena. Cena za tepelné čerpadlo vzduch –voda je najmenšia zo všetkých existujúcich typov. Toto je ľahko pochopiteľné, pretože vzhľadom k tomu, že tepelný zdroj energie v týchto zariadeniach je vzduch, a to eliminuje nutnosť vŕtania a inštalácie sondy hlboko do zeme. Je potrebné  mať na pamäti, že dávajúc prednosť tomuto druhu tepelného čerpadla, je dôležité kvalitné izolovanie vykurovacieho priestoru. Vtedy bude ekonomický dopad zavedenia takéhoto vykurovacieho systému najvýznamnejší.

Tepelné čerpadlo vzduch – voda je navrhnuté tak, že primárny okruh je vzduch. Práve odtiaľ berie systém teplo. Samotná miestnosť je vykurovaná vodou alebo inou kvapalinou. Štrukturálne tepelné čerpadlo vzduch – voda sa skladá z dvoch blokov: pre vonkajšiu a vnútornú inštaláciu, nie potrebná väzba na konkrétne miesto, čiže čerpadlo je možné montovať v akejkoľvek pohodlnej polohe. Pohonná jednotka vonkajšieho bloku sa skladá zo silného elektrického ventilátora a výparníka a vnútorný blok obsahuje kompletný systém automatizácie a kompresor. Obe jednotky sú navzájom pevne pripojené plastovými rúrami. Takto sa formujú dva uzavreté okruhy, v ktorých sa neustále opakuje proces vyhrievania špeciálnej kvapaliny a prenos tepla do domu. Účinnosť týchto systémov sa zvyčajne pohybuje v rozmedzí 300% až 500%, v závislosti od vonkajších faktorov (priemerná teplota), a jednotlivých vlastnosti konštrukcií (objem, plocha, tepelná izolácia).

Pre ľudí, ktorí sa snažia efektívne využiť svoje finančné možnosti a kompletnú kontrolu celého procesu vykurovania – inštalácia tepelného čerpadla vzduch – voda bude tou najlepšou voľbou. Nízka cena, rýchla doba návratnosti (2-3 roky), jednoduchá inštalácia a obsluha robia tento systém skutočne výhodným pre spotrebiteľa!

Vo svete je veľa skúsenosti s prevádzkou tepelných čerpadiel v rôznych modifikáciách, vrátane tých, čo odoberajú teplo z priemyselných a domácich emisií. Počet inštalovaných tepelných čerpadiel presiahol 100 miliónov. Japonsko vedie – zodpovedá asi za polovicu. Na druhom mieste sú Spojené štáty a Čína, cca 15-20 miliónov čerpadiel. Popularita tepelných čerpadiel rastie v Európe – najmä v Španielsku, Grécku, Taliansku, Veľkej Británii a Nemecku.

voda, plyn, kúrenie, inštalačné práce, rekonštrukcie, tepelné čerpadlo

 

    

 

 

 

Vyhľadávanie

Kontakt

B-Proeko,s.r.o. - Ivan Bukovský Pivovar 127/5
Gajary
90061
0918 083 294

Novinky

V tejto rubrike nie sú žiadne články.

Štítky

Neboli nájdené žiadne štítky.